O marce

Hongqi to chińska marka luksusowych samochodów należąca do koncernu FAW Car Company, wchodzącego w skład spółki FAW Group.

Marka Hongqi została wprowadzona na rynek w 1959 roku, co czyni ją najstarszym brandem samochodów osobowych Państwa Środka.

Początkowo modele samochodów marki Hongqi były przeznaczone jedynie dla wysokich rangą urzędników państwowych. Produkcja została zakończona w 1981 roku, ale w połowie lat 90 marka ponownie została reaktywowana

 

1958 - Pierwszy samochód Hongqi powstał w 1958 roku i był jednocześnie pierwszym samochodem wyprodukowanym niezależnie w Chinach.
1984 - Próbna produkcja sedana klasy średniej CA750 została zakończona i została dobrze przyjęta. Później, na bazie tego modelu powstał model CA750F, o tym samym wyglądzie, wyposażony w samodzielnie opracowany napęd na przednie koła.

 

BOGATE DZIEDZICTWO

Hongqi wyznacza nowe trendy mobilności. Łączy tradycyjną kulturę Wschodu z zaawansowaną technologią i kulturą świata zachodniego oraz dąży do stworzenia wyjątkowych przeżyć podczas użytkowania swoich samochodów.

E-HS9 to pierwszy, w pełni elektryczny model firmy Hongqi, który pojawił się w Polsce. Hongqi ma wielkie ambicje jeśli chodzi o elektryczne modele premium. Kilka modeli elektrycznych jest w fazie rozwoju i wkrótce pojawią się one na rynku europejskim. Hongqi wierzy w bezemisyjną przyszłość i dąży do stworzenia zrównoważonej gamy o uroku i stylu, jakich można oczekiwać od prawdziwej marki premium.